piątek, 2 września 2016

3 powody, dla których zmieniłam nazwę bloga i skąd wzięła się nazwa handimart?Pewnie nie wszyscy wiedzą, że blog jeszcze do niedawna nosił innną nazwę - Wytwórnia Małejgosi. Ta nazwa utrzymała się dość długo, jednak wiedziałam, że nie zagości u mnie na stałe. Nie było to do końca to czego chciałam. 
Wytwórnia Małejgosi, to był głównie blog związany z rękodziełem i tego się trzymałam. Cały czas jednak szukałam innej nazwy, która odzwierciedlała by to co robię i co chcę robić w jednym słowie.

3 POWODY, DLA KTÓRYCH ZMIENIŁAM NAZWĘ BLOGA

Powód nr 1

Zmiana wyglądu i rozszerzenie tematyki bloga.

Już był czas, żeby trochę odświeżyć bloga, zwłaszcza po mojej dość długiej nieobecności. Zmiana wyglądu i rozszerzenie tematyki do lifestyle i drobnych porad blogowych była główną przyczyną zmiany nazwy z Wytwórni Małejgosi na Handimart.


Powód nr 2

Nazwa ciężka do wymówienia.

Może nie o tyle dla nas Polaków, ale już obcokrajowiec miał z nią problem. To jeszcze bardziej skłoniło mnie do tego, aby szukać nowej nazwy, która będzie prostsza w wymowie.


Powód nr 3

Dziwne skojarzenia

Kiedy wymyśliłam sobie nazwę Wytwórnia Małejgosi, to kierowałam się tym, aby w nazwie było moje imię, a że na moje pracę mówiłam "wytworki" to tak właśnie powstała Wytwórnia Małejgosi (małej, bo ja to wielkich rozmiarów nie jestem :)).
Jednak z czasem zaczęła mi się dziwnie kojarzyć. Może, to trochę głupie, ale kojarzyła mi się z wytwórnią wędlin albo z produkcją konfitur. Tak, tak wiem, że to dziwaczne, ale jak słyszałam słowo "wytwórnia", to nie kojarzyło mi się to z własnym blogiem!!! :( A to dało mi dużego kopa do zmiany nazwy.


SKĄD WZIĘŁA SIĘ NAZWA HANDIMART?

Handmand = rękodzieło / ręcznie wykonane
art = sztuka
m = początek mojego imienia
i = łącznik wyrazów

I tak właśnie po zmiksowaniu powyższych składników powstała nazwa HANDIMART. Postawiłam głównie na rękodzieło, ponieważ to jest "przewodnikiem" bloga. Lifestyle i porady blogowe będę ukazywać się tutaj troszkę rzadziej.

Tak właśnie to wszystko wygląda. Koniecznie daj znać w komentarzu jak Tobie podoba się nowa nazwa w porównaniu do starej?

Pozdrowionka i zapraszam Was już 5-go na nowy kolorek Zabawy Tematycznej. A dziewczynom, które w sierpniu dodały swoje prace już teraz dziękuję za dołączenie do Zabawy ;)

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, to nie zapomnij go udostępnić ;)
Image Map

10 komentarzy:

 1. Zawsze imponują mi osoby, które potrafią wymyślić takie fajne nazwy, bądź logo. Zdecydowanie ta nowa nazwa jest fantastyczna i choć nie jestem językowcem, myślę, że jest łatwa do wypowiedzenia przez szersze grono odbiorców. Mój blog tnie nazywa się zbyt fajnie, ale nie potrafię tak jak Ty . Mnie interesuje jeszcze sprawa, jak udało Ci się zmienić adres bloga. Miałam na to ochotę i nie potrafię, boję się, że utracę cały blog i zacznie się jakby od zera.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo za miłe słowa ;)
   Też bałam się, że cały blog mi zniknie, ale po dłuższym poszperaniu i internecie udało mi się zmienić adres tak, żeby nic nie stracić. Tak myślę, że to dobry temat na nowy wpis, żeby więcej osób wiedziało, że mogą zmienić adres bez obawy o utratę bloga.
   Pomyślę nad wpisem na te temat ;)
   Również pozdrawiam;)

   Usuń
 2. Zmiana jak najbardziej korzystna. :) Z wytwórnią nie miałam takich skojarzeń jak Ty. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję ☺ a widzisz u mnie niestety się pojawiły...

   Usuń
 3. ta nazwa o wiele lepsza. gratuluję!!!! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nowa nazwa zdecydowanie brzmi lepiej, więc zmiana korzystna ☺

  OdpowiedzUsuń
 5. Nowa nazwa zdecydowanie brzmi lepiej, więc zmiana korzystna ☺

  OdpowiedzUsuń
 6. Ha, trafiłam tutaj dopiero po zmianie nawy, więc ze starą nazwą nic mi się nie kojarzy. Podoba mi się i nazwa i szata graficzna. Pozdrawiam serdecznie i czekam na wpis o zmianie adresu bloga.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że Ci sie podoba:) A wpis o zmianie adresu na pewno się pojawi, ale konkretnej daty niestety nie mogę na razie podać...

   Usuń

Fajnie, że do mnie wpadłeś:) Dzięki za każde pozostawione słowo ;)

Copyright © 2016 Handimart , Blogger